TMS tedavisiyle ilgili olarak Kayseri de hizmet verdiğimi belirtmek istiyorum. TMS tedavisi, depresif belirtileri olan bireylerin başvurması gereken bir hizmettir. Beyindeki sinir hücrelerinin uyarılması temeline dayanan bu tedavi, manyetik alanların kullanılmasıyla non-invaziv bir şekilde gerçekleştirilir. Depresyonla başa çıkmak zorunda olan kişiler için son çare niteliğindedir.

Manyetik darbelerle sinir hücrelerinin uyarıldığı bu tedavi yönteminde kafatasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Uygulamanın sonuçları, sinir hücrelerinin uyarılması sayesinde kalıcı etkiler ortaya çıkarır. İlk başta korkutucu gibi görünen TMS tedavisi, uzman psikologlar eşliğinde gerçekleştirildiği için herhangi bir risk taşımaz.

TMS tedavisi hangi sorunlar için uygulanır?

Bu tedavi, uluslararası geçerliliği olan ve birçok psikolog tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Büyük depresyonların giderilmesi temeline dayanmaktadır. Depresif ruh hali, genellikle ilaç ve terapi ile tedavi edilemez. Bu durum bazı insanlar için geçerli olmayabilir. Bu durumlarda TMS tedavisine başvurulur.

Dünya genelinde depresif bozukluklar için kabul gören bir uygulama olan TMS, Avrupa’da ve Türkiye’de farklı hastalıklar için de tercih edilmektedir. Eğer aşağıdaki sorunlardan biriyle başa çıkmak zorundaysanız, TMS tedavisi sizin için bir seçenek olabilir:

1) Obsesif Kompulsif Bozukluk
2) Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
3) Depresyon
4) TSSB – Travma Sonrası Stres Bozukluğu
5) Şizofreni
6) Parkinson
7) Alzheimer – Demans
8) Kronik Ağrılar
9) Sigara Bağımlılığı
10) Hipokondriyazis
11) Somatizasyon Bozukluğu
12) Migren

TMS tedavisinin yan etkisi var mı?

TMS tedavisi, depresif sorunlar dahil olmak üzere birçok soruna çözüm sunan ve yan etkisi oldukça düşük bir tedavi yöntemidir. Uzman psikolog eşliğinde gerçekleştirilen tedavinin yan etkileri hafif derecededir, bu yüzden ciddi bir risk yoktur. TMS tedavisinin yan etkisi, bir ilacın yan etkisinin 10’da 1’i kadardır.

TMS tedavisi herkes tarafından yaptırılabilir mi?

TMS tedavisi almak istiyorsanız, mutlaka bu uygulama öncesinde gerekli kontrollerin yapıldığından emin olmanız gerekmektedir. Uygulama riskli olmasa da sağlığınızı korumak ve farkında olmadığınız hastalıkların tetiklenmesini önlemek için uzmanlardan görüş almanız önemlidir. Ayrıca, uzman psikologumuzun da onayını aldıktan sonra tedaviye başvurabilirsiniz. Alınacak önlemler, hem bireyin yaşamını güvence altına almak hem de istenmeyen durumların yaşanma olasılığını ortadan kaldırmak içindir.

TMS tedavisi fiyatları hakkında merakınız varsa, Psikolog Berat Hazar ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Unutmayın, bu teknolojik uygulama sayesinde psikolojik sorunlarınıza çözüm bulmak isteyen bireyler genellikle pahalı olduğunu düşünürler. Ancak bu algıya kapılmamak ve bütçenize uygun bir hizmet almak için uzmana danışmanız önemlidir.

psikolog berat hazar, Kayseri Psikolog, En iyi psikolog, TMS tedavisi, EMDR terapisi, kayseride psikolog, Depresyon tedavisi, kaygı bozukluğu

Mutluluğun peşine düşülemez; ortaya çıkması gerekir.

Yaralarımız çoğu zaman en iyi ve en güzel yanımıza açılan kapılardır.