Ergen Terapisi, yeni doğan döneminden ergenlik döneminin sonlarına doğru olan bölümü kapsayan ciddi bir psikoloji alanıdır. Bu alanda uzman desteği gerekmektedir. Özellikle çocuklukta doğru atlatılamayan dönemlerin yetişkinlik dönemine olumsuz şekilde yansımasından dolayı Ergen Terapisi son derece önemlidir.

Ergen Terapisi, çocuklarınızın yaşadığı sorunları çözerek daha sağlıklı bir ruh gelişimi sağlamanızı sağlar. Kayseri’deki psikolog hizmetleri ile bu önemli konuda destek alabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak çocuğunuzun yaşadığı problemlerin farkına varmanız gerekmektedir.

Ergenlik Döneminde ne gibi sorunlar olabilir?

  • Gelişim döneminde yaşanan duygusal gerilimler, çocuklarda sosyal problemlere yol açar. Ve öğrenme bozuklukları, psikolojik gerginlik ve vurdumduymazlık gibi sorunlara yol açar.
  • Çocuklar, gelişim döneminde yaşadıkları duygusal gerilimler nedeniyle sosyal problemler yaşar. Bunun yanında öğrenme bozuklukları, psikolojik gerginlik ve vurdumduymazlık gibi sorunlar yaşayabilirler.
  • Bu sorunlar yetişkinlik dönemine sirayet edebilecek ciddi durumlar vardır. Bunun akabinde çocukluk ve ya ergenlik çağında bu problemlere uzman tarafından çözüm bulunması gerekir.
  • Bu sorunlar yetişkinlik dönemine sirayet edebilecek ciddi durumlar olduğu için, çocuklar veya ergenlerin bu problemlerini çözmek için psikolog çözüm aramalıdır.
  • Uygun terapiler ve uzman desteği ile bu sorunları çözmek, bireyin ilerleyen yaşamında daha ciddi sorunlarla karşılaşmasını psikoglog önler.
  • Bireyler uygun terapileri uygulayarak ve ya uzman desteği alır. Ve uzman psikolog bu sorunları çözebilir. Daha sonra ilerleyen yaşamlarında daha ciddi sorunlarla karşılaşmaktan kaçınabilirler.

Ergen Terapisi, uzman bir psikolog eşliğinde gerçekleştirilen klasik bir terapi şeklidir. Uzman psikolog, çocuğunuzun sorunlarını dinleyerek nasıl bir terapi yöntemi izleneceğine karar verir. Bu karar aşamasında çocuğun anlattıkları, mevcut duygusal durumu ve tedaviye bakış açısı psikolog tarafından değerlendirilir.

Ergenlik Terapisi nasıl tedavi edilir?

Uzman psikolog tarafından tedaviye karar verildikten sonra ilaç ve psikoterapi uygulamalarına başvurur. Psikoterapi uygulanırken en önemli detaylardan biri, çocuğun veya ergenin kendini rahat hissedeceği bir ortamın sağlanmasıdır. Güven duygusu, terapinin başarılı olmasında oldukça önemlidir. Böylelikle birey, psikologla daha sağlıklı bir iletişim kurar. Ve bunun sonucunda duygularını daha rahat bir şekilde ifade eder.

Terapi süreci boyunca gerilimden uzak bir ortamda, bireyin sorunlarını çözmeye yönelik bir süreci psikolog takip eder. Birey, terapi süreci boyunca gerilimden uzak bir ortamda sorunlarını çözmeye yönelik bir süreç izler. Seans sonunda devam edecek seanslar için bir programlama yapar. Uzman, seans sonunda devam edecek seanslar için bir programlama yapar. Genellikle birden fazla seans şeklinde devam eden Ergen Terapisi, bazen tek seansta da sonuçlanır. Ergen Terapisi, genellikle birden fazla seans şeklinde devam eder; ancak bazen tek seansta da sonuçlanır.

Ergen Terapisi farklı terapi çeşitlerine başvurularak uzman uygular. Bu tercih bireyin yaşına ve duygu durumuna göre yine psikolog belirler. Kayseri psikolog çözümleri arasında hangi terapi çeşidinin uygulanacağı, ilk görüşmeden sonra belirler. Oyun Terapisi, Anaokulu çağındaki çocuklar için tercih edilen bir terapi şeklidir. Psikolog ilk olarak bu terapi ile, travmaların oyuncaklar ve farklı oyunlar aracılığıyla giderilmesini amaçlar. Grup Terapisi ise sosyalleşme konusunda sorun yaşayan çocuklara, yani sosyal iletişim becerilerini güçlendirmeleri için sunulan terapidir. Bilişsel Davranışçı Terapi de ise, sürekli ilgi isteyen ve takıntılı davranışlar sergileyen kişilere yönelik uygulanan bir terapi çeşididir. Aile Terapisi ise aile içinde yaşanan ciddi sarsıntılar nedeniyle psikolojik sorunlar yaşayan çocuklara uygulanan bir terapidir. Bireysel Terapi ise çocuğun problemlerine çözüm üretmek amacıyla yapılan bir terapidir.

Çocuğunuzun yaşadığı ruhsal sorunları çözmek için Ergen Terapisi hizmeti alabilirsiniz. Kayseri Ergen Terapisi, uzman psikologlar eşliğinde çocuklarınızın sağlıklı bir ruh gelişimi için gereken desteği sağlar.

psikolog berat hazar, Kayseri Psikolog, En iyi psikolog, TMS tedavisi, EMDR terapisi, kayseride psikolog, Depresyon tedavisi, kaygı bozukluğu

Mutluluğun peşine düşülemez; ortaya çıkması gerekir.

Yaralarımız çoğu zaman en iyi ve en güzel yanımıza açılan kapılardır.