Psikolog Berat HAZAR: “Yardım etmeyi seviyorum, terapist olmak benim için bir onurdur. İşimi tutkuyla yapıyorum. “

Uygulamamda yaratıcı ve işbirlikçi bir yaklaşım sergiliyorum. Size istediğiniz değişiklikleri yapmanızda destek olacak yenilikçi teknikler ve bilgiler sunuyorum.

Psikolog Berat Hazar olarak karşılaştığınız zorlukları birlikte aşmaya çalışacağız. Öncelikle sorunun kökünü tespit edip buna uygun terapi yöntemleriyle çözüm yolları arayacağız.

Hakkımda; Psikolog Berat HAZAR

Ben Psikolog Berat HAZAR kendimi bildiğim zamandan beri kendimi bulmaya çalışıyorum. Özellikle psikolojime karşı sebep sonuç ilişkisi içerisinde irdelemeye başladım. Ve sonra bu bakış açısı çevremdeki kişilerin psikolojisini derinlemesine incelemeye devam etti. Lisan öncesinden psikolojik makaleler, psikolojik kitaplar okumaya başladım. Lisans eğitimim ile birlikte uzun yıllar çeşitli eğitimler aldım. Ve kişisel duygusal deneyimim beni ben yapan kişi oldu. Sizin yaşadığınız şeyleri yaşayan sorgulayan ve düşünen kendinize ve ailenize güvenebileceğiniz bir psikolog yaptı.

berat imza beyaz
gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Eğitimlerim

Lisans eğitimim ile birlikte psikolojik travmalar, erken çocukluk dönemi, anksiyete bunların sonuçlarını sebeplerine inmeyi amaçladım. Bunlar ile ilgili yeni yöntemler ve testler ile karşılaştım. Akademik olarak teorik bilgileri öğrendikçe bunların sadece yetmeyeceğini anladım. Bu yüzden pratik olarak da tecrübe kazanmam gerektiğini biliyordum. Lisans eğitim süresince gönüllü olarak kliniklerde staj sürecim başladı.

Lisans sürecimde Kayseri Çocuk Hastanesinde ilk olarak çalıştım. Ardından Kayseri Devlet Hastanesinde pskolojik destek bölümlerinde yüzlerce hastanın raporlarını inceledim. Ardından Kayseri Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde ileri klinik psikolojik sorunları olan bireyler ile çalıştım. Bu süreçte zamanında önlenmeyen sorunların çocukluktan, ergenlikten, yetişkinliğe kadar uzanan insan psikolojisinin temellerini öğrendim. Erken tanının yani erken desteğin ileride çok büyük sorunların önüne geçtiğini farkettim.

Bu süreçte çocuklar için gerekli olan erken çocukluk dönemi psikolojik sorunları için: Çocuk objektif – projektif testler eğitimi ve Oyun terapisi eğitimini aldım. Ardından WİSC-R zeka testi, Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Şema Terapi Eğitimi eğitimimi tamamladım.

EMDR eğitimimi tamamladım. Daha sonra ek olarak Seksofonksiyonel Cinsel Terapi Eğitimi ve Bilişsel- Davranışçı Terapi Eğitimimi tamamladım. Son olarak Aile Danışmanlığı Eğitimimi tamamladım. Bununla beraber ilişkiler, evlilikler, anne-baba-çocuk sorunları üzerine danışanlar ile terapiler yapmaya başladım.

Klinik psikoloji alanında uzmanlaşmak için Amerika Nortwest Üniversitesi Clinical Psychology Master Degree eğitimine başladım. Şuan bu eğitime devam etmekteyim.

“Yaralarımız çoğunlukla en iyi ve en güzel yanımıza açılan kapılardır.”

“Yaralarımız çoğunlukla en iyi ve en güzel yanımıza açılan kapılardır.”

Güzel yanlarınızı bulmanıza yardımcı olmama izin verin.

Stres Yönetimi

Hayatın verdiği zorluklara karşı daha etkin bir kontrol yolu belirliyoruz.

Randevu planla

[fusion_form form_post_id=”694″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” /]