[fusion_widget type=”WP_Nav_Menu_Widget” margin_right=”” margin_left=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” fusion_display_title=”yes” fusion_border_size=”24″ fusion_border_style=”solid” wp_nav_menu_widget__nav_menu=”12″ fusion_divider_color=”var(–awb-color3)” fusion_bg_color=”var(–awb-color2)” fusion_border_color=”var(–awb-color2)” wp_nav_menu_widget__title=”Terapiler” fusion_bg_radius_size=”10″ fusion_align=”right” /][fusion_widget type=”WP_Nav_Menu_Widget” margin_top=”5″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” fusion_display_title=”yes” fusion_border_size=”18″ fusion_border_style=”solid” wp_nav_menu_widget__nav_menu=”13″ wp_nav_menu_widget__title=”Sorunlar” fusion_bg_color=”var(–awb-color2)” fusion_bg_radius_size=”10″ fusion_border_color=”var(–awb-color2)” fusion_align=”right” /]

Priskoloğunuzun disparoni çözümlerine başvurarak cinsel ilişki sırasında yaşadığınız rahatsızlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Partneriniz ile yaşayacağınız sorunları ortadan kaldırmak adına oldukça değerli olan disparonitedavisi için öncelikle bu sorunun ne olduğunu tanımlamak gerekir.

Disparoni, cinsel ilişki sırasında ağrı, acı, batma ve yanma gibi rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalınması hali olarak ifade edilebilmektedir. Halk arasında cinsel ilişki sırasında ağrı şeklinde de bilinen bu sorunun çoğunlukla kadınlar tarafından yaşanması muhtemeldir. Cinsel birleşme sırasında haz almak yerine acı çeken taraf partnerini memnun edemediği gibi uzun vadede ilişkide sorunlara neden olur.

Cinsel hayatı ve uzun vadede evliliği etkileyebilecek olan cinsel ilişki sırasında ağrı için disparoni tedavisine başvurmak gerekir. Ancak tedavi öncesinde bireylerin bu sorunun neden ortaya çıktığına dair bilgi sahibi olması faydalı olacaktır.

Disparoni Tedavisi Neden Gereklidir?

Cinsel birleşmenin yaşanması sırasında kadınlarda hissedilen ağrının genel manada psikolojik bir sorun olduğu kabul edilir. Özellikle kadınların ‘cinsel ilişki acıtır’ ön yargısı ile ilişkiye katılması ağrı hissi olmasa dahi bu hissin varmış gibi olmasına neden olunur. Özellikle vajinusmus sorunu yaşayan kadınların cinsel ilişkiye izin vermedikleri ya da çok ağrı çektikleri bilinir.

Ağrı hissi nedeni ile kasılan ve kasıldıkça ağrıyan vajina bölgesindeki sorunun psikolojik destek ile ortadan kaldırılabileceğini ifade etmek gerekir. Tam da bu noktada devreye giren disparoni tedavisi sayesinde daha sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşmak mümkün olur.

Disparoni Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Uzman bir psikolog desteği alarak disparoni sorunundan kurtulmak istediğinizde öncelikle sorunun psikolojik olduğunu kabullenmeniz gerekir. Bu kabulden sonra psikolog tarafından ilk seansta bir tarama gerçekleştirilerek disparoni sorununa neden olabilecek psikolojik nedenlere odaklanılır.

Disparoni tedavisi sırasında tamamen psikolojik iyileşmeye odaklı seanslar gerçekleştirilirken seanslar sırasında sadece kadınların değil erkeklerin de katılımı talep edilir. Böylelikle cinsel ilişkinin daha kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi adına psikolojik zemin hazırlanmış olur. Doğru uygulamalar ve kaliteli çözüm önerileri ile disparoniprobleminden kurtulmak mümkün olurken bireylerin tedavi boyunca istekli ve gelişime açık olması gerekir.

Disparoni Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Disparoni tedavisinden faydalanmak isteyen hemen her bireyin kafasındaki soru işareti sürecin ne kadar devam edeceğidir. Bu konuda net bir ifadede bulunmak oldukça zor olsa da tedavi sürecinin bireylere göre farklılık göstereceği ifade edilebilir. Disparoni tedavisi ile 2-3 seansta daha sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşabilen bireyler olduğu gibi seans sayısı 5-6 olup henüz tam anlamı ile normalleşemeyen bireyler de olabilmektedir.

Tedaviden doğru yanıt alabilmek adına kesinlikle psikolojik tedavinin gücüne inanmak ve psikoloğunuzu dinlemeniz gerekir!

Disparoni Tedavisi Ücreti

Kayseri ve İstanbul Ataşehir’de disparoni tedavisi alarak cinsel yaşamınızı daha sağlıklı bir noktaya taşımak istiyorsanız yapmanız gereken ilk ve en önemli şey doğru bir psikolog seçmektir. Sadece ücret odaklı değerlendirme yapmaktan kaçındıktan sonra psikoloğunuz sayesinde yakalayabileceğiniz gelişime odaklanmanız gerekir.

Psikolog çözümlerimiz ile size sunduğumuz hizmetlerde en uygun fiyatları sağlarken bütçenizi zorlamayacak çözümlerle cinsel yaşamınıza olumlu etki ediyoruz.

“Kaygı yarının faresinin bugünün peynirini yemesidir.”
Samuel Smiles

psikolog berat hazar, Kayseri Psikolog, En iyi psikolog, TMS tedavisi, EMDR terapisi, kayseride psikolog, Depresyon tedavisi, kaygı bozukluğu

Mutluluğun peşine düşülemez; ama ortaya çıkması gerekir.

Yaralarımız çoğu zaman en iyi ve en güzel yanımıza açılan kapılardır.

Randevu Planla

[fusion_form form_post_id=”694″ hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” /]